info@artagaming.ir
ارتاگیمینگ

ترفند های پابجی موبایل

پابجی موبایل

معرفی پابجی :

بازی پابجی موبایل (PUBG Mobile) محصولی متفاوت از استودیو بازی‎‌سازی Tencent Games در سبک اکشن است که ابتدا نسخه کنسول آن ساخته شد و محبوبیت فراوانی به دست آورد. به دنبال موفقیت آن شرکت سازنده آن را برای سیستم ‎عامل اندروید و iOS تحت عنوان پابجی موبایل بازسازی کرد تا علاقه ‎مندان بتوانند روی دستگاه ‎های همراه خود این بازی فوق ‎العاده را تجربه کنند.

به طور کلی شما در این بازی باید برای بقا با دیگر بازیکنان حاضر در اون راند از بازی رقابت کنید . این بازی در بخش بازی های battle royale دسته بندی میشود.

ما در این مقاله به شما چندین نکته و ترفند مهم جهت حرفه ای شدن شما در این بازی اموزش میدهیم.

 • دقت و عملکرد سریع

برای شروع باید بگوییم در Pubg Mobile باید دقت و عملکرد کافی جهت حمله و یا دفاع از خود داشته باشید. دقت را برای شناسایی دشمنان و عملکرد را برای حمله و دفاع نیاز دارید. به عنوان مثال وقتی وارد یک فضای بسته جدید میشوید باید مطمين شوید اتفاقی در آن جا نیوفتاده باشد. اگر در ها باز بود و مهماتی در آن جا بود احتمالا یک نفر در آن جا بوده و یا هست و این کار شماست که با عملکرد سریع آن را به قتل برسانید.

 • انتخاب بهترین اسلحه ها

به طور کلی بهترین اسلحه در Pubg Mobile در فایت های نزدیک شاتگان ها هستند و بهترین نسخه از آن S686 و DBS می باشد. اما اگر به آن ها وارد نیستید میتوانید از اسلحه های SMG که بهترین نسخه آن ها Vector و UMP9 می باشد.در اسلحه های دورزن هم میتوان به M416 و DP-28 اشاره کرد.

*اگر تازه وارد هستید سعی کنید تمامی اسلحه ها را امتحان کنید و برای خود اسلحه ای انتخاب کنید که به آن وارد هستید و میتوانید آن را بهتر کنترل کنید طبق عادت خود.

 • به روزکردن جلیقه و کلاه

در جنگ ها جلیقه و کلاه ها نقش بسیار مهمی در دمیج خوردن شما دارند و همیشه سعی کنید کلاه و جلیقه خود را سالم نگه دارید و یا با دیگری تعویضش کنید.به عنوان مثال اگر جلیقه لول ۳ شما 30٪ است باید آن را با یک جلیقه لول ۲ تعویض کنید تا در جنگ ها باعث کمتر دمیج شدن شما شود.

 • استراتژی زیگ زاگی راه رفتن

در مواقعی که شما مورد هدف قرار گرفتید و به طور رگبار دارد به شما شلیک میشود اسلحه خود را کنار گذاشته تا سریعتر حرکت کنید و به طور زیگ زاگی حرکت کنید تا تیرهای کمتری به شما برخورد کند تا به محل مورد نظر جهت کاور گرفتن برسید.

پابجی موبایل

 • تغییر گرافیک بازی جهت بالارفتن FPS

یکی از خصوصیات منحصر به فرد Pubg Mobile این است که شما میتوانید گرافیک بازی را بسته به سخت افزار گوشی/تبلت خود انتخاب کنید و آن را جهت دریافت FPS بهتر تغییر دهید. اگر بازی شما در بعضی مواقع هنگام بازی گیر میکند یعنی تنظیمات گرافیک تنظیم شده برای گوشی/تبلت شما مناسب نیست و باید آن را به کیفیت ضعیف تر تغییر دهید تا FPS بهتری دریافت کنید.

*توجه داشته باشید FPS یکی از فاکتورهای مهم در فایت ها است که باید به آن توجه داشته باشید.

 • انتخاب مکان مناسب در زمان های پایانی

سعی کنید همیشه قبل از تمام شدن زمان Zone به منطقه مجاز در Zone خود را برسانید قبل از اینکه دمیج زیادی از دست بدهید. هیچوقت سعی نکنید قبل از Zone حرکت کنید چون در لحظات پایانی دمیج زیادی به شما میدهد و باعث کشته شدن شما میشود پس سعی کنید قبل از کوچک شدن دایره Zone به محل بعدی بروید و حتی اگر میتوانید محل بعدی را هم حدس بزنید و قبل از دشمنان خود در آن جا حاضر شوید.

 • استفاده از لوازم جانبی در لحظات پایانی (نارنجک/مولوتوف)

همانطور که میدانید نارنجک و مولوتوف ها دمیج بسیار زیادی وارد میکند پس بهترین زمان استفاده از نارنجک و مولوتوف لحظات پایانی بازیست چون Zone کوچک است و دشمنان شما به شما بسیار نزدیک تر هستند و حتی شاید کمپ باشند. در این زمان شما میتوانید با استفاده از نارنجک و یا مولوتوف دشمن خود را راحت تر شکست دهید.

برخی دیگر نکات ها که باید به آن ها توجه کنید :

 1. قبل از شروع بازی تمرین کنید، تمرین بیشتر شما را به کسب امتیاز بیشتر یاری‌می‌کند.
 2. اگر منطقه‌ای که انتخاب می‌کنید فرود بیایید را از قبل ارزیابی کرده باشید شما یک قدم از رقبا جلوتر خواهید‌بود.
 3. از هدفون استفاده کنید زیرا این‌بازی از صدای جهت‌دار برخوردار است و می‌توانید صدای قدم‌ها، تیراندازی و موارددیگر را بهتر شناسایی‌کنید.
 4. تلاش کنید تیمی بازی کنید و به‌فکر قهرمان‌بازی و بازی انفرادی نباشید در این‌بازی می‌توانید از طریق صدا با هم‌تیمی خود در ارتباط باشید.
 5. از برداشتن داروی‌مسکن، بانداژ و نوشیدنی انرژی‌زا و تجهیزات دیگر به‌راحتی عبور نکنید زیرا همین موارد کوچک در انتهای بازی نقش تعیین‌کننده به خود می‌گیرند.
 6. رویکردتان در هنگام بازی متعادل باشد و سعی کنید براساس داشته‌ها و شرایط موجود استراتژی خود‌ را تعیین‌کنید.
 7. اگر به صورت خمیده راه بروید سبب می‌شود دشمن صدای قدم‌های شما را نتواند بشنود.
 8. در بعضی‌مواقع مخفی‌ماندن بهتر از حمله‌کردن به دشمن است، بنابراین شرایط را ارزیابی کنید و بعد وارد درگیری شوید. برای مثال ارزیابی تجهیزات دشمن قبل از شلیک‌کردن به او اهمیت‌دارد.
 9. زمانی که دشمن در مکانی مخفی شده و منتظر ورود شماست، نارنجک می‌تواند نقشه‌ی او را خراب کند.
 10. با انداختن نارنجک در یک منطقه، می‌توانید حواس دشمن را پرت کرده و حواس آن‌ها را به آن نقطه متمرکز کنید.
 11. وسایل‌نقلیه در این بازی سروصدا تولید می‌کند و موقعیت شما را آشکار می‌کند اما برای فرار از موقعیت با سرعت‌بالا مناسب هستند.
 12. استفاده از دوچرخه توصیه نمی شود زیرا شما را در معرض آسیب قرار می‌دهد.
 13. اگر به صورت تیمی بازی می‌کنید لباستان با هم تیمی ها مشابه باشد تا به اشتباه هم تیمی خود را هدف قرار‌ندهید.
 14. پناه‌گرفتن در پشت‌دیوار ویا بالا رفتن از درختان شما را بهتر مخفی می‌کند تا این‌که در میان چمن‌ها قرار بگیرید.
 15. توجه کنید که اگر دشمن در داخل ساختمان مخفی شده است، در اکثر موارد می‌توانید از طریق پنجره‌های ساختمان او را غافلگیر کنید.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , ,